Jakub Sikorski - Nowogrodziec

Kubuś to wspaniały wesoły chłopiec. Ma 7 lat i wielką chęć zdobywania świata. Stale jednak coś mu w tym przeszkadza - za ostre światło, zbyt głośny dźwięk... Kuba choruje na autyzm. Aby dorównać swoim rówieśnikom uczęszcza na specjalistyczne zajęcia, na których uczy komunikować się ze światem. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej dla dzieci. Rodzice dokładają wszelkich starań, by ich dziecko mogło kiedyś normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Przed nimi długa i kosztowna droga. Rehabilitacje, terapie, leki - wszystko to przewyższa możliwości rodziny. Pomóżmy Kubusiowi zrozumieć świat!