Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Klaudia Dysterheft - Łódź

W 2012 roku w czasie wakacji Klaudia niespodziewanie zachorowała na cukrzycę I. Jej stan był bardzo ciężki, razem z mamą spędziły dwa tygodnie w szpitalu. Dziewczynka nigdy poważnie nie chorowała, dlatego atak tak poważnej choroby był bardzo dużym zaskoczeniem dla rodziny i lekarzy. Klaudia przeszła przez śpiączkę cukrzycową i kwasice. Lekarze szacują, że 70% jej trzustki jest zniszczone. Na chwilę obecną, dziewczynka jest w okresie remisji i nie wiadomo jak długo ona potrwa. Niestety jest to choroba nieuleczalna i już do końca życia Klaudia będzie musiała brać insulinę. Koszt leczenia i dieta znacznie przewyższają możliwości finansowe mamy Klaudii, która sama wychowuje dwie córki . Dzięki wsparciu wolontariuszy Fundacji oraz zbiórce na siepomaga a także zbiórce dedykowanej Klaudii podczas Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie udało się kupić dziewczynce pompę insulinową. Dzięki niej dziewczynka może spełniać swoje marzenia i realizować pasje jaką jest gra w piłkę nożną.