Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Kajetan Grudziecki - Łódź

W 2016 r. u Kajtka  zdiagnozowano autyzm atypowy. Niestety nie znalazło się dla Niego miejsce na zajęciach terapeutycznych finansowanych ze środków NFZ. Jedynym wyjściem były kosztowne  pełnopłatne zajęcia, które na szczęście przynoszą efekty. Kajetan z bardzo zamkniętego w sobie małego człowieka powoli staje się coraz bardziej otwartym, ciekawym świata chłopcem.

Rodzice więc z  optymizmem patrzyli w przyszłość. Do czasu…

W listopadzie 2016 Kajtek zachorował na cukrzycę typu pierwszego – chorobę przewlekłą, nieuleczalną. Najlepszym sposobem leczenia jest terapia pompą insulinową.

Priorytetem jest zakup  nowej pompy insulinowej, która w przypadku hipoglikemii (bardzo niebezpiecznej szczególnie dla Kajtka, który ze względu na wiek i autyzm nie zdaje sobie z niej sprawy) zaprzestaje podawania insuliny, a co za tym idzie nie dopuszcza do dalszego spadku glikemii. Koszt zakupu takiego urządzenia to ok. 13 000 zł.

Kajtek jest też leczony z powodu astmy oskrzelowej i alergii na roztocza kurzu domowego.