Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Przemek Geremek - Poznań

Przemek w wieku 4 lat zachorował na nowotwór kości, który umiejscowił się w prawej ręce. Konieczna była amputacja części chorej kości zaatakowanej rakiem. Od tego czasu, a więc już od 8 lat, chłopiec co rusz przechodzi zabiegi mające na celu choć minimalny powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania. W celu wydłużenia kości do normalnych rozmiarów założony ma aparat Lazarowa, który nosi 3-4 m-ce, a przez następne 2 czeka na zlanie się kostniny. Przez okres leczenia co 2 dni chłopiec musi mieć zmieniony opatrunek oraz specjalnie zdezynfekowaną ranę, i to właśnie te zabiegi są najbardziej kosztowne. Chłopiec potrzebuje leków,  specjalistycznego temblaka, stałej rehabilitacji, badań i wizyt lekarskich. To pochłania ogromne koszty, na które nie stać rodziców. Przemek od zeszłego roku ma rodzeństwo. Brat Tomek jest niestety wcześniakiem, który również wymaga stałego leczenia i pielęgnacji. Z prośbą o pomoc do naszej Fundacji zgłosiła się mama chłopców. Pomóżmy rodzicom zadbać o przyszłość synów!