Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Kornelia Kacprzyk - Łódź

Kornelka urodziła się na początku 2017 r. w 29 tygodniu ciąży, ważyła zaledwie 1750 g. Na intensywnej terapii spędziła pierwsze 42 dni swojego życia, gdyż początkowo nie oddychała samodzielnie. Tak wczesne przyjście na świat niestety wywarło na dziewczynce wielkie piętno – retinopatia, problemy z serduszkiem (zwężenie cieśni aorty), rozszczep mięśni brzucha, obniżone napięcie mięśniowe brzuszka a podwyższone nóżek i rączek, zapalenie jelita grubego, alergie i refluksy układu pokarmowego – to tylko niektóre dolegliwości małej Kornelki. Wciąż jest pod stała opieką okulisty, gastroenterologa, kardiologa, neurologa. Choć jest radosnym i uśmiechniętym dzieckiem rozwija się dużo wolniej niż jej rówieśnicy. Opóźnienie psychoruchowe niwelować powinna systematyczna rehabilitacja. Terminy te z NFZ są zbyt odległa, dlatego tez rodzice starają się rehabilitować córkę prywatnie. Niestety jest to bardzo kosztowne. Pomóżmy wspólnie Kornelii wrócić do sprawności i cieszyć się pięknym dzieciństwem!