Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Bartosz Pojedyński - Warszawa

Bartek od urodzenia cierpi na atopowy Zespół Hemolityczno-Mocznicowy. Pierwszy raz trafił do szpitala w 8 miesiącu życia. Po wypisaniu zdawało się, że wszystko jest w porządku jednak po 2 latach nastąpił nawrót  choroby doprowadzając do zupełnego uszkodzenia nerek. Choroba związana jest z Jego układem odpornościowym, który atakuje organizm doprowadzając do rozpadu krwi i uszkodzenia nerek. Bartosz przechodził wiele bolesnych zabiegów jak: plazmoferezy, hemodializy, cystoskopie i plastykę przepukliny.  Dodatkowo w tak młodym wieku cierpi na nadciśnienie tętnicze. Koszty leczenia a także środków higienicznych oraz specjalnej diety są bardzo wysokie. Mimo nieustannych dializ Bartek jest wesołym dzieckiem, lubi zabawy i wytrwale układa klocki lego zwłaszcza te z robotami, samolotami i innymi maszynami.