Zbiórka dla chorego Adasia

Pod naszym profilem maratonowym na portalu siepomaga.pl pojawiła się nowa skarbonka. Pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach chcą pobiec we wrześniowym DOZ Maratonie Łódź i zbierać środki na leczenie i rehabilitację małego Adasia Cichala, który jest wnuczkiem Katarzyny Ćwiklińskiej, Pracownicy Oddziału Ginekologiczno – Położniczego brzezińskiego szpitala.

Adaś jest podopiecznym DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Urodził się w grudniu 2017 roku w 26 tygodniu ciąży  z wagą nieco ponad kilogram. Przez pierwsze miesiące swojego życia przebywał w Centrum Zdrowia Matki Polki, głównie na oddziale intensywnej terapii. Największym problemem malca był nierozwinięty układ oddechowy, co wymagało ciągłej tlenoterapii. U chłopca stwierdzono także retinopatię wcześniaczą. Urodzenie przez terminem spowodowało także ogromne kłopoty z karmieniem malca, do chwili obecnej przebywa pod opieką poradni neurologopedycznej i gastroenterologicznej. Po powrocie do domu rodzice chłopca nieustannie dbają o jego rehabilitację różnymi metodami, wspierającymi jego rozwój ruchowy i psychiczny. Niestety w 17 miesiącu życia u Adama potwierdzono mózgowe porażenie dziecięce - diplegię spastyczną. To pociąga za sobą kolejne rehabilitacje i walkę o usprawnienie chłopca. Mama Adasia pozostaje na zasiłku wychowawczym, gdyż chłopiec wymaga 24 godzinnej opieki. Rodzina znalazła się w ciężkiej sytuacji materialnej, a rehabilitacja chłopca wymaga wielogodzinnej rehabilitacji, głównie prywatnej, gdyż oferta NFZ nie przewiduje ciągłej refundacji kosztów pracy z terapeutami.

Zróbmy wszystko by pomóc rodzinie chłopca i zawalczyć o powrót do sprawności.