Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Zuzia Opolska - Boratyniec Ruski

Zuzia choruje na mukowiscydozę, czyli bardzo ciężką chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm, powodując włóknienie narządów. Dziewczynka urodziła się z tą chorobą  i  już  w  szóstej  dobie  życia  przeszła 3 poważna operacje. Trzy pierwsze miesiące spędziła na  Oddziale Intensywnej Terapii, gdzie rodzice od lekarzy usłyszeli, że ich córki ,,klinicznie nie ma”.  Jednak  dzięki wierze i nadziei Zuzia obudziła się i dzisiaj żyje. Dziewczynka jest dzieckiem nadzwyczaj rozwiniętym intelektualnie i psychomotorycznie. Z miejsca  rozkochuje  w  sobie  ludzi, którzy  później  chętnie   pomagają  w  codziennych  obowiązkach  z  nią związanych. Zuzia wymaga bowiem codziennej rehabilitacji (inhalacji, drenaży, podawania całej serii leków), oraz chronienia jej przed jakimkolwiek  zakażeniem, gdyż  jej  układ  odpornościowy  jest  bardzo  osłabiony. Leczenie  Zuzi  jest  bardzo  drogie, objawowe, a nie przyczynowe i powoduje tylko złagodzenie przebiegu choroby.