Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Zuzanna Kaczmarek - Zduńska Wola

Zuzanna mając zaledwie roczek uległa wypadkowi samochodowemu. Doznała silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Przeszła trzy poważne operacje. W wyniku źle podłączonej kroplówki  nabawiła się zakrzepicy żył. W wieku 9 lat po badaniach genetycznych okazało się że cierpi na bardzo rzadką, postępującą chorobę Mukopolisacarydoze typu III Sanfilippo (występuje raz na 100 tys. urodzeń). Choroba ta bardzo upośledza i wyniszcza organizm, pojawiają się przykurcza, zmętnienie rogówki,  problemy z jedzeniem i połykaniem. Z powodu obniżonej odporności organizm często zapada na różne choroby, które Zuzanna coraz ciężej przechodzi. Obecnie Zuzanna nie chodzi, nie mówi jest karmiona przez gastrostomię odżywczą PEG.  Pojawia się coraz więcej odleżyn. Zuzanna wymaga stałej 24 godzinnej opieki, którą zapewnia jej kochająca rodzina. Mama zrezygnowała z pracy i cały czas jest przy dziewczynie. Pracuje jedynie ojciec a wydatki na leczenie , rehabilitację oraz wszelkie środki medyczną są bardzo duże.

Wesprzyj zbiórkę biegową dedykowaną Zuzannie.