Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Nina Rodziewicz Gdynia

Nina jest radosną i ciekawą świata dziewczynką.

Jednak w wyniku niedotlenienia okołoporodowego oraz uszkodzenia kręgu szyjnego wymaga stałej rehabilitacji i opieki. Ninka ma zdiagnozowane znacznie obniżone napięcie mięśniowe, opóźnienie psychoruchowe, uszkodzony kręg szyjny ,który ogranicza przepływ krwi i tlenu do mózgu, więc wciąż niedotlenienie postępuje. Ma również niedosłuch i dużą wadę wzroku, nie mówi i nie chodzi. Każdy etap rozwoju jest osiągany ciężką pracą. Obecnie raczkuje i jest powoli pionizowana.

Aby udrożnić przepływy krwi i tlenu do mózgu, wymaga specjalistycznej rehabilitacji na turnusach. Bez naprawy kręgu niedotlenienie powoduje coraz większe , postępujące ubytki zdrowia.

Tylko poprzez codzienne ćwiczenia i rehabilitację Ninka jest w stanie zacząć normalnie funkcjonować.