Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Mateusz Pabiańczyk Zgierz

Mateusz jest dzieckiem  autystycznym. Całe dnie upływają mu na pobycie w ośrodkach terapeutycznych i u lekarzy. Mateusz wymaga stałej terapii m.in. psycho-edukacyjnej, logopedycznej i integracji sensorycznej.

Terapia ta jest bardzo kosztowana. Ale to nie wszystko, autyzm to również liczne zaburzenia układu pokarmowego, neurologiczne i metaboliczne. Dysfunkcje te są zwykle nietypowe i trudne do zdiagnozowania, dodatkowo utrudnione brakiem kontaktu małego pacjenta z lekarzem.  Bardzo dużo środków rodzice Mateuszka przeznaczają na zakup niezbędnych leków. Mateusz ma młodszego brata Kubę, który też jest dzieckiem autystycznym. Mama chłopców musiała zrezygnować z pracy aby zająć się chłopcami.