Mateusz Komenderski - Brzeziny

Mateusz choruje od urodzenia.  Mama chłopca nie pamięta tygodnia bez choroby czy infekcji. Pani Emilia wraz z mężem wychowuje dwójkę dzieci ale nie zawsze stać rodziców na zapewnienie należytej opieki medycznej i zakup leków. Mateusz jest dzieckiem niepełnosprawnym. Cierpi na alergie, jest po stałą opieką poradni alergologicznej. Ma ciężką astmę, która przeszkadza mu w stałych czynnościach, w nauce i zabawie z rówieśnikami.
O Mateuszu dowiedzieliśmy się dzięki Aptece w Brzezinach, która ma stały kontakt z rodziną i w ten sposób chciała jej pomóc.