Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Maja Krzyżek - Dąbrowa Górnicza

Maja była pełną energii i pasji nastolatką. Jednak w lipcu 2019 roku cały jej świat wywrócił się do góry nogami - w wieku 15 lat doznała wypadku komunikacyjnego, doznając licznych obrażeń czaszkowo-mózgowych. To że  przeżyła, lekarze nazywają cudem.

Przez kilka miesięcy przebywała w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, w stanie bardzo ograniczonej świadomości, z porażeniem czterokończynowym i odżywianiem przez PEG. Urazy z wypadku odcisnęły też piętno na układzie neurologicznym i hormonalnym, przez trwałe uszkodzenie podwzgórza. Przeszła kilka skomplikowanych operacji neurochirurgicznych i laryngologicznych.

Obecnie przebywa w domu wśród najbliższych, a to co jest jej najbardziej potrzebne to nieustanna rehabilitacja. Na stałe będzie musiała korzystać z wielu sprzętów medycznych. Wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami dla rodziców dziewczynki. Pomóżmy razem dać Mai nadzieję na życie!