Nasi Podopieczni

DOZ Fundacja dbam o zdrowie ma pod swoją opieką stałe grono Podopiecznych. Są to dzieci i dorośli cierpiący głownie na choroby nieuleczalne, których koszty terapii przewyższają ich możliwości finansowe. Podopiecznym za pośrednictwem naszej DOZ Fundacji można dedykować i przekazać 1% podatku.

Na co dzień zajmujemy się wspieraniem wszystkich potrzebujących Podopiecznych w zakupie leków. Jednak dwa razy do roku chcemy by chore dzieciaki – nasi mali Podopieczni – zapomnieli o swojej chorobie, a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajek mali podopieczni DOZ Fundacji otrzymują prezenty zgodnie ze swoimi życzeniami i zainteresowaniami. Przed Gwiazdką wszystkie dzieci piszą listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Od kilku już lat  Wolontariusze oraz przyjaciele DOZ Fundacji Grupy Pelion, a także przyjaciele z innych firm spełniają ich życzenia przynosząc zabawki, ubranka, słodycze, książki, gry, itp. Każdy Podopieczny otrzymuje również list od Św. Mikołaja.

Jeśli również i Ty chcesz by uśmiech zagościł na dziecięcych buziach, zadzwoń do nas i przyłącz się do akcji!
O akcji informujemy na bieżąco na facebooku fundacji.

Poznaj naszych Podopiecznych i Ich historię:

Podopieczni

Doz fundacja

Kamil Karolczyk Bełchatów

Kamil w 2008 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym, przez co ma niedowład i porażenie czterokończynowe. Mężczyzna nie może się ruszać i wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Kamil mieszka razem z rodzicami i bratem. Jego mama zrezygnowała z pracy by móc przez całą dobę opiekować się synem. Jego jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek pielęgnacyjny, który wynosi 153 zł, a jego podanie o rentę zostało odrzucone, ze względu na nie posiadanie wymaganego stażu pracy. Niestety rodziny nie stać na wydawanie znacznych sum pieniędzy na leki i środki pielęgnacyjne, dlatego zwrócili się do Fundacji z prośbą o pomoc.