Aktualności

Doz fundacja

Pomoc dla Domów Samotnej Matki

Po raz siódmy Fundacja "Dbam o Zdrowie" przyznała pomoc dla 16 Domów Samotnej Matki z całej Polski.

25 sierpnia 2014 r. w Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami 16 placówek niosących pomoc pokrzywdzonym kobietom z terenu całego kraju, które wspiera Fundacja „Dbam o Zdrowie”.

Podczas spotkania przyznana zostanie kolejna pula pomocy na zakup leków oraz niezbędnych artykułów dla matek i ich dzieci. Dzięki temu kobiety oraz ich dzieci na rok zostaną zabezpieczone w potrzebne im leki i mleko. Kwota przyznanej pomocy wyniosła prawie 130 tys. zł.

Jak podkreślają przedstawiciele DSM , każda pomoc jest potrzebna. Kobiety zamieszkujące Domy Samotnej Matki zdane są tylko na siebie, potrzebują więc wszechstronnego wsparcia.

Z myślą o podopiecznych Domów Samotnej Matki Fundacja „Dbam o Zdrowie” zaprasza znane osoby z życia publicznego i kulturalnego. W trakcie tegorocznego spotkania w łódzkiej placówce wystąpiła 1I Łódzka Orkiestra Gitarowa pod dyrekcją Janusza Kwiatosińskiego. W orkiestrze gra podopieczny Fundacji „Dbam o Zdrowie”, Paweł Kwiatosiński. W poprzednich latach z mieszkankami Domów Samotnej Matki spotykali się m.in. sędzia Anna Maria Wesołowska, aktor Krzysztof Globisz, piosenkarka operowa Anna Cymmerman oraz gitarzysta Jan Krzos.

Według stanu na czerwiec 2014 r. w 16 Domach Samotnej Matki będących pod opieką Fundacji przebywało 331 dzieci i 334 matek, w tym 23 kobiety i 36. dzieci w łódzkiej placówce. Liczby te jednak cały czas się zmieniają, podopieczne usamodzielniają się, czasami wracają do swoich rodzin, a na ich miejsce przychodzą kolejne kobiety. Każda kobieta starająca się o pomoc w Domu Samotnej Matki takie wsparcie otrzymuje.

Aktualności

Doz fundacja

Wesprzyj nas

Przekaż 1 % podatku na DOZ Fundację

KRS 0000286305

Chcę pomóc Doz fundacja